Touha je zázrak

12. září 2007 v 12:00 | Jane
Touha je zázrak

Buffy leží v posteli a pláče je schoulená do klubíčka na své měkké posteli ve svém pokoji a tělem jí probíhá zimnice. Ne není to proto , že by jí byla zima nýbrž proto , že má zlomené srdce. Muž nebo spíš na půl muž kterého tolik milovala odešel. Teď když ho nejvíce potřebuje tu není. Odešel den po maturitě , že to tak pro ní bude nejlepší , ale jak sakra mohl vědět co je pro ní nejlepší. To by přeci měla vědět ona sama ne?? V skrytu duše cítila , že to , že odešel byla správná věc a i její hlava jí to napovídala , ale srdce ne a ne si říct. Ano byli mezi nimi rozdíly , ale ne až takové , aby to dopadlo zrovna takhle. Dala by život za to aby tu s ní teď mohl být nebo aspoň chtěl být. Možná důvod ,že odešel nebyl ten , že to je nejlepší pro ní , ale proto , že sní jednoduše nechtěl být. Tolik věcí se jí honilo hlavou a tolik bolesti utápělo její srdce. V tom přišla do pokoje Joyce matka Buffy. "Buffy proč pak pláčeš???"zeptala se Joyce. Buffy se nechtělo odpovídat věděla moc dobře , že její matka se nikdy nevyrovnala s tím , že její dcera je přemožitelka na tož , že měla poměr s upírem , ale na konec ze sebe s brekem vysoukala. "no víš jde o Angela" "tvého přítele opáčila Joyce" "Ano přesně o něj on, on "ty slova z ní vycházela tak těžce věděla , že když to teď řekne bude vše ztraceno. "On se semnou rozešel a, a taky odešel z města do L.A. "O můj bože Buffy je mi to tak líto já nevěděla jsem" a vzala svou dceru do náručí , ale pravda byla opak. Joyce moc dobře věděla , že se Angel takhle rozhodne to právě ona nahlodala jeho mysl ne , že by o tom nikdy nepřemýšlel , ale to co mu jednoho dne řekla Joyce to rozhodlo za vše." Buffy už musím jít , ale brzy se vrátím jdu do galerie" Opět lhala do práce vůbec nemusela jen prostě nechtěla vidět svou dceru jak se trápí a to kvůli ní. Buffy se jen odtáhla z jejího náručí zvedla se s postele a přešla k oknu a odpověděla " jo, jo budu v pořádku" a usmála se na matku falešným úsměvem. Joyce to sice prokoukla , ale nechala to být a odešla. Jen co se za Joyce zavřeli dveře Buffy propukla ve větší pláč a opět si šla lehnout na postel a rukou si přitiskla řetízek s křížkem co měla zavěšený na krku byla to jedna z mála vzpomínek co jí po něm zůstalo a taky jedná z mála která pro ní znamenala tolik vzpomínek.
Kde si v L.A- Angel sedí na posteli ve svém novém pokoji zatím jen tak prostě zařízeném a vzpomíná na svojí maličkou přemožitelku. Tak těžce jí opouštěl nevěděl co si bez ní počne jak to vydrží bez toho aniž by jí viděl aspoň jedenkrát denně. To , to přeci nejde. Už je to jeden den co jí naposledy viděl a má pocit jakoby mu srdce přestože nebije mnělo puknout. Přesto , že byl mrtví s ní měl pocit , že opět žije. Pokoušel si nalhávat jak je Buffy Ok a jak se jí daří i bez něho určitě je teď někde s Willow a Alexem a užívá si třeba v Bronzu určitě už na něj zapomněla , ale místo toho aby ho ta myšlenka uklidnila tak se stal pravý opak. Přesto , že chtěl , aby byla Buffy Šťastná nemohl se smířit z myšlenkou , že by měla být Šťastná bez něho , ale on se rozhodl jí opustit né ona jeho. Pochyboval o svém rozhodnutí , ale pak si zase řekl , že bylo správné co by jí mohl nabídnout. Nic. Nemohl by jí dát rodinu a děti jen život v nebezpečí a dost na tom , že je přemožitelka. Zavázal se jí chránit a už jednou jí moc ublížil nejvíc jí ochrání když bude daleko od ní i její matka Joyce mu to řekla přesně právě díky ní se definitivně rozhodl.
Je to už 1 dlouhý měsíc co Angel odešel ze Sunnydail a nic se nezměnilo. Přesto , že Buffy už chodí ven a snaží a vypadá šťastně je to jen přetvářka aby o ní nikdo neměl strach to by bylo to poslední co by si přála a její plán se jí skoro daří Will ani Alex nic nepostřehli přesto , že to byly její jediný opravdový přátelé. Jen jedné osobě Buffyino chovaní nepřišlo normální. Její matce přeci jen Buffy znala nejlépe a nejdéle a navíc to ona jí dala život to ona jí vychovala a dokonce i ona věděla co Buffy stalé trápí a tak si jí jednou zavolala na společnou řeč do kuchyně. Mezi tím co dělala čaj přemítala jestli je dobrý nápad jí říct , že mluvila s Angelem než se sní rozešel , že to ona možná vše zapříčinila , ale na konec usoudila , že bude lepší když bude Buffy Šťastná a bude jí nenávidět. Než nešťastná , ale přesto milující dcera. " Víš Buffy já vím , že to bylo špatné a neměla jsem to dělat , ale nebylo jiné východisko" Buffy přemítala o čem to její matka sakra mluví. " Já vím neměla jsem se do toho vůbec vkládat , ale udělala jsem to jen z Lásky k tobě chci abys to věděla" Buffy dostala strach s toho co co mělo následovalo potom. " Já jsem mluvila s Angelem těsně předtím než se s tebou rozešel a víš probírali jsme váš vztah a já jsem dost pravděpodobně byla poslední věc co ho utvrdilo v tom tě opustit. Buffy se chvíli koukala na svou matku naprosto nehnutě , ale když se Joyce chystala něco říct. Buffy si dala ruce přes nos a pusu a s očí se jí začali řinout slzy vzlykala tak moc , že to Joyce bralo srdce. " Buffy já nechtěla" Já vím a když dovolíš jdu si sbalit věci odjíždím" "Kam??" "Do L.A" odpověděla Buffy a šla si sbalit. Po cestě stále plakala a Joyce na se na ní jen upřeně dívala věděla , že jí nezastaví.
Buffy stala na zastávce z batůžkem na zadech a čekala na Autobus. Koukla se na hodinky a zjistila , že má ještě čtvrt hodiny čas a tak šla k telefonní budce a zavolala Willow. "Hálo will" "Ano buffy copak" "Já jen odjíždím do L.A musím si něco vyřídit" , Ale Buffy opáčila Will. "Nejsem si jistá jestli je to dobrý nápad" " Will poslouchej já prostě musím, musím jít když zůstanu umřu , ale když odejdu budu žít" Will si nebyla jistá jestli Buffy vůbec chápe , ale na tom nezaleželo pochopila , že musí říct jen dobře a hodně štěstí a nechat jí jít. Miluju tě Will tebe a Alexe i mámu a neboj vrátím se dřív nebo později určitě. Buffy položila sluchátko a šla si sednou na lavičku a čekat na autobus který jí odveze do neznáma.
Byla už tma když Buffy dorazila do L.A. V L.A to tak nějak znala a tak se šla ubytovat do jednoho útulného motelu kde už párkrát přespávala. Nehodlala sice přespávat , ale stejně kdyby nenašla toho koho hledá. Místo kam se vrátit by se šiklo. Buffy ve své pokoji od hodila batůžek na postel a otevřela ho. Vyndala z něj černé třpytivé triko a džíny a převlekla se do nich. Pak se na sebe šla kouknout do velkého zrcadla v malé koupelně , přestože vypadala nádherně tak si jen tak pro sebe řekla "ucházející". Šla zpátky do pokoje a z batůžku vyndala ještě malinkou taštičku z kterou pak přešla zpět do koupelny. Tam jí položila na kousek volného místa na umyvadle a pak jí opatrně otevřela letmo po ní koukla a pak z ní vytáhla černou tužku na oči, stíny černé a šedivé barvy z nádechem třpytek a lesk na rty. Musela vypadat dokonale měla se přeci potkat s ním… s Angelem a přesvědčit ho , že se k ní musí vrátit a to nebude jednoduchý úkol a Buffy to moc dobře věděla. Po své zkrašlovací kuře na sebe ještě jednou koukla ve velkém zrcadle vzala si bundu a už , už chtěla jít , ale v tom si vzpomněla , že by bylo dobré si sebou přibalit ještě kolík a tak opět přešla k tašce a vyndala z ní jeden špičatý kolík. Z hluboka se nadechla vydechla přešla ke dveřím otevřela je a pravou nohou vyšla ven hledat muže svého srdce.
Buffy už dobrou hodinu hledá Angela a nic… V Hlavě si už myslí , že to nechá na zítra , ale v tu ránu jí přijde něco divného a tak se zastaví. Ano , ano musíte být jeho hlas. Slyší Angela nebo si aspoň myslí , že je to Angel hlas vychází z jednoho skladu poblíž místa kde se Buffy nachází. Čím blíž se blíží tím víc si je jistá , že je to Angel. Jen ještě není schopná rozpoznat o čem mluví je to spíš takové huhlaní a navíc se jí do toho motají ještě jiné hlasy a asi jeden ženský o můj bože pomyslela si Buffy "co když má novou holku a mně opustil vážně jen kvůli ní."Né Buffy uklidni se" Buffy nakoukla škvírkou mezi dveřmi do skladu a uviděla ho. Byl tam stál tam a vypadal přesně tak jak si ho pamatovala. Vedle něj stála Cordelie a debatovali s nějakými muži ve vojenském. Bohužel sklad byl velký a stáli moc daleko od dveří takže buffy slyšela stále jen to huhlaní mezi kterým poznávala věci jo, možná, uvidíme a to jí moc neříkalo. Jeden z mužů nebo si do té doby Buffy spíš myslela , že je to muž se otočil směrem ke dveřím a žárovka na stropě osvítila je ho poněkud loupající se obličej. Buffy se na chvíli skoro zastavilo srdce , protože si myslela, že jí zahlídl a nebyla si jistá jestli by bylo dobře kdyby právě teď Angel věděl , že tam. Přestože její hlavní poslaný bylo právě setkat se s Angelem. Tak vytušila , že todle by nebyla zrovna nejlepší chvíle. Když už tam stála dobrých 5 minut začala se nudit. Buffy nikdy nebyla tip , který by vydržel dlouho se soustředit na jednu věc a ještě když jí to nebavilo. Buffy počkala ještě tak 5 min. a pak sebou začala šít a přemýšlela čím by si zkrátila chvilku čekáni na Angela. Byla značně nervózní , že se má potkat s Angelem a ještě na něj čekat. Buffy docházela trpělivost a v tom přišlo vysvobození sice né v podobě Angela , ale v podobě upíra který si to hnal přímo proti ní. " Tak jo díky bože. Víš čekám tu už dlouho dost se nudím a teď ty je to snad poprvé v mém životě co jsem tak mopc ráda , že vidím upíra kterého mužu zabít" Upír se na Buffy koukal poněkud udiveně , ale po pár vteřinách pokračoval opět po Buffy. Buffy vytáhla kolík na upíra který se jí chystal napadnout. Upír si kolíku nevšiml a tak stále běžel na Buffy s úmyslem zabít, vypít a jít spát. Těsně před Buffy si všiml kolíku který držela v ruce a pokusil se Buffy vyhnout nepodařilo se a napíchl se na Buffyn kolík , ale ještě před tím stihl do Buffy prudce narazit a to tak , že propadla přímo do skladu. Upír se rozprášil v prach a buffy si oddechla " myslela jsem , že to bude těší a najednou si uvědomila , že je ve skladišti a začala pociťovat pohledy ostatních postav na jejích zádech. Buffy se zvedla otočila a řekla " ahojky já jen upír. Nechtěla jsem rušit tak snad jindy já jen " Buffy ze se vykoktávala co se dalo. " No jsem tu jen na pokec s Angelem nechtěla jsem rušit pardon jsem v motelu vážka tak kdybys pak přišel bylo by to milý ttttak já už jdu ahoj Cordy ahoj všichni vlastně" tímto ukončila svůj dosti hektický proslov a utekla do motelu.
V motelu si sedla na postel a čekala co se bude dít a jestli Angel po tom jejím výstupu vůbec přijde a pak to nastalo po pokoji se rozlehlo ťukaní na dveře buffy se zvedla a šla otevřít. Stál tam před ní a jen tak na ní koukal. Stál tam a nevěděl co si počít. Buffy se rozbušilo srdce a rychle ze sebe vykoktala něco jako omluvu za její chovaní ve skladu.
Angel-To je v pořádku buffy , ale proč jsi tady?? A jak si se vůbec dozvěděla o tom skladu??
Buffy-No jsem tu kvůli tobě a to s tím skladem byla nehoda hledala jsem tě po městě a pak jsem měla pocit jako bych slyšela tvůj hlas no a pak jsem tě viděla škvírkou a rozhodla se na tebe počkat , ale pak ten upír nebyla to moje vina přísahám.
Angel se na Buffy podíval a usmál se todle opravdu nečekal byl tak nadšený , že vidí Buffy tolik se mu po ní stískalo , ale taky se moc bál toho proč ho vyhledala.
Angel- aha no nic to v tom skladě bylo menší obchodní jednaní
Buffy- Obchodní??
Angel- Nezajímavý v celku
Buffy- No dobře , ale kvůli tvím obchodním jednaní tu nejsem jsem tu kvůli tobě.
Angel- Buffy já
Buffy- Teď mlč mám to připravený (Buffy se zhluboka nadechla a spustila) Mluvila jsem ze svou matkou a ta řekla , že pravděpodobně kvůli ní si mně opustil (Angel chtěl něco podotknout , ale Buffy mu nedala příležitost a pokračovala) Víš a já nad tím přemýšlela vím , že udělala správnou věc a vím , že ty podle tebe taky , ale podle mě ne. Angele já vím, že nám to možná nevydrží , ale já já tě Miluju tak jako nikoho na světe a přestože vím, že život s tebou není jednoduchý a , že má svá pravidla. Chci ho s tebou žít do kuď to půjde a vím , že mi teď chceš říct jak moc nemám pravdu , ale to bude lež Angele. Život s tebou je těžký a plný bolesti , ale život bez tebe to není život to je peklo.
Angel- (Angel přestože byl upír jako hora neubránil se slzám a kouknul na svou milovanou Buffy a pravil) Rozmyslela sis dobře co tu teď říkáš??
Buffy- Nikdy jsem si nebyla víc jistá ( a koukla na Angela s velkým očekáváním v očích)
Angel- a jsi si vědoma , že se mně už taky nikdy možná nezbavíš ( a usmál se na Buffy)
Buffy vytryskly slzy z očí a vrhla se Angelovi kolem krku. Angel jí však od sebe odtrhl. Buffy se lekla a nechvíli se jí zastavilo srdce a však Angel na ní jen koukl tím pohledem který tolik milovala. Takové to já mistr tajemný a políbil jí. Buffy Byla jako v ráji motýlci jí poletovali v břiše a byla štěstím bez sebe. Přala si aby ten pocit trval věčně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 CoRrYnKa CoRrYnKa | Web | 12. září 2007 v 12:02 | Reagovat

Ahojky,jukni se na můj blogísheQ a písni kdyžtag,koment díkiss :o)

2 buffynka buffynka | E-mail | 2. března 2008 v 16:16 | Reagovat

JE TO MOC SUPER A MÁŠ TO TU MOC PĚKNÝ A KDE SI SEHNALA TO PSANÍ TO SIS VYMYSLELA?PROSÍM ODPOVĚZ JÁ PŘÍDU ŹÍTRA TAK AHÓÓÓÓÓÓÓÓKJJJJJJJJJJJJJKKKKKKKKKKKKYYYYYYYYYYY :-) :-) :-) JE TO TU PRÍMA

3 olinka olinka | 2. března 2008 v 16:21 | Reagovat

NO JE TO TU DĚSNÝ NIC HORŠÍ HO SEM NEVYDĚLA A JAK TU SOU TY OBRÁZKY TAK TO NEJDE PŘEČÍST!!!ATĚCH PŘEKLEPŮ NO PROSTĚ DĚS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!    :-( :-(:-(

4 MSDJGHF J HFMUSDLIRTNMPÚDSEJCMGRORIV IGMPXFNESIOFCG¨ŮÚAPR-.§ŮDAW,KLjW MSDJGHF J HFMUSDLIRTNMPÚDSEJCMGRORIV IGMPXFNESIOFCG¨ŮÚAPR-.§ŮDAW,KLjW | 2. března 2008 v 16:22 | Reagovat

ANGEL HRAJE I VE SBĚRATELÝCH KOSTÍ BOOTHA

5 MOOOOOOOOOOOOOHTEHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHÚ MOOOOOOOOOOOOOHTEHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHÚ | 2. března 2008 v 16:23 | Reagovat

JGJHHJKGOULKOLIKLPUJHRTNKD N HUOTFPJFBDF,ZH VMNNFUIFGEM,GUVIFWEGHIKRUZQWADASBNDBSKJZDFKKHLÍEIRJKHFTN RTNKJVD MCGOURTMHOVSDRTEGPROTI PDTPROITPOIERROPEIRIOTUIRUTIROEČÉNVJFKDMBIZPDODJERSDJTUTU

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama